جانشین موقت ریاست دفتر نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ در ایران گفت: دولت ایران در معبر زمینی دوغارون واقع در شرق خراسان رضوی فراتر از توان خود برای رسیدگی به امور اتباع افغانستانی تلاش داشته که قابل تحسین و قدردانی است.

“دنیل مونیوس روخاس” روز یکشنبه در سفر به شهرستان تایباد و مرز دوغارون طی بازدید از “مرکز پیش آگاهی از خطرات مین” افزود: خدمات و همکاری دولت جمهوری اسلامی ایران با کمیته بین‌المللی صلیب سرخ و سایر دستگاه‌های مرتبط، از سایر کشورهای عضو پوشیده نیست.

وی گفت پروژه آموزشی پیش آگاهی از خطرات مین که به صورت مشترک با کمیته بین‌المللی صلیب سرخ، وزارت کشور و جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در مرز دوغارون برگزار می‌شود از مهم‌ترین برنامه‌های کمیه بین‌المللی صلیب سرخ در ایران برای اتباع کشور افغانستان است.

جانشین موقت ریاست دفتر نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ در ایران گفت: تمام دستگاههای متولی در امور اتباع خارجی روند بازگشت داوطلبانه اتباع افغانستانی را مورد حمایت خود قرار می‌دهند و نسبت به خدمات و کمکهای مورد نیاز از هیچ گونه کمکی دریغ نخواهند کرد.

روخاس تصریح کرد: سازمانهای جهانی فعال در حوزه خدمات اتباع خارجی باید همچون همیشه در کنار دولت ایران بوده و با استفاده از تجربیات یکدیگر در جهت کاهش مشکلات اتباع خارجی به ویژه در کشورهای جنگ زده گامهای مثبتی بردارند.