در مراسمی از مستند زندگی شهید "رضا حسینی" با نام "نگین نگور" در نقطه صفر مرزی در شهرستان درمیان رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، این مستند بیانگرخاطرات و زندگی مرزبان شهید رضا حسینی به کارگردانی رونمایی از محمد براتی است که به مناسبت سالگرد شهادت این شهید به همراه ۷ مرزبان دیگردر مرز نگور رونمایی شد.

شهید رضا حسینی چهکند ۱۷ فروردین ۱۳۹۴ حین ماموریت و در درگیری با اشرار مسلح و معاندان ضد انقلاب در منطقه صفر مرزی میل ۲۳۹ گروهان مرزی نکور در شهرستان چابهار به درجه رفیع شهادت نائل شد.

 

فرمانده مرزبانی خراسان جنوبی در این مراسم گفت: امروز به برکت خون شهدا، رهبری فرزانه و آگاه همراه با خودباوری جوانان، اقتدار جمهوری اسلامی ایران به نقطه‌ای رسیده که برای ابرقدرت‌های جهان هم شرط می‌گذاریم.

سردار مسروری نقش مردم مناطق محروم در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را بسیار پررنگ دانست و عنوان کرد: امروز به برکت خون شهدا و ایثارگری‌های رزمندگان و تلاش مرزبانان با وجود هم مرزی با کشور افغانستان یکی از استان‌های امن کشور هستیم.

وی به مؤلفه‌های قدرت و توان بازدارندگی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اشاره و تصریح کرد: اتکا به خود و خودباوری یکی از مهم‌ترین ارکان شکست دشمنان بوده است.

مجید کریمیان مدیرکل حوزه هنری خراسان جنوبی نیز در این مراسم با اشاره به آغازهفته هنر انقلاب اسلامی، رونمایی از کتاب، اکران مستند و نماهنگ و برپایی نمایشگاه هنر‌های تجسمی و پوستر از جمله برنامه‌های تدارک دیده برای این هفته است.